PSYCHOEDUKACYJNE PODRÓŻE #1
Startujemy z nowymi wydarzeniami o tematyce zdrowia psychicznego w Rzeszowie. Zabierz się z nami w Psychoedukacyjną Podróż. Pierwsza wyprawa po wiedzę już 10 listopada 2022 r. od godz. 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!
W planie mamy dwie prezentacje:
1. ”Jeszcze smutek, czy już depresja?”
Depresja jest coraz częściej diagnozowaną chorobą, szacuje się, że za kilka lat będzie jedną z wiodących chorób cywilizacyjnych. Wokół niej narosło wiele mitów, którym przyjrzymy się już 10 listopada. Wystąpienie będzie miało charakter wykładowy, z możliwością zadawania pytań i podyskutowania o tym, jak widzimy depresję. W prezentacji przyjrzmy się jej objawom, charakterystyce i temu, „co tak naprawdę choruje”. Prelegentka będzie posiłkować się opisami depresji od środka, czyli od osób, które jej doświadczyły lub z nią żyją. Spotkanie pozwoli też zrozumieć, jak wspierać bliskie osoby chorujące na depresję i co możemy zrobić, by ta choroba nas ominęła lub by zmniejszyć ryzyko zachorowania.
Prelegentka:
Monika Chochla – psycholożka, trenerka kompetencji miękkich, coach, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i facylitatorka Job Crafting. Pracuje w obszarze rozwijania potencjału i skuteczności w działaniu jako trener i coach. Prowadzi autorskie warsztaty psychologiczne dla osób wierzących, inspiruje ludzi pisząc artykuły dla Deon.pl i bloga www.chcemisie.com.pl. Prywatnie: ciągle zakochana żona swojego męża, mama dwójki dzieci, początkująca ogrodniczka i zapalona miłośniczka wypraw rowerowych po Polsce i Europie.
2. „Psychologia a psychoterapia. Różnice i podobieństwa”.
Podczas podejmowania decyzji dotyczących zadbania o swoje zdrowie psychiczne wiele osób może mieć wątpliwości odnośnie tego do jakiego specjalisty powinni się udać. Chętnie rozjaśnimy Wasze wątpliwości. W tej prezentacji prelegentki przybliżą nam to, co wspólnego, a co odmiennego niosą ze sobą wspomniane formy pomocy psychologicznej / terapeutycznej.
Prelegentki:
Roksana Jędryka-Nykiel – studentka szkoły psychoterapii w podejściu Gestalt oraz 3 roku psychologii na uczelni Collegium Humanum. Stażysta w Chrześcijańskiej Poradni Psychologicznej, na Taborze”. W psychoterapii fascynuje ją bycie blisko człowieka. Prywatnie mężatka i miłośniczka zwierząt.
Aneta Kamińska-Drobot – pedagog, studentka III r. psychologii oraz stażystka w Chrześcijańskiej Poradni Psychologicznej „Tabor”. W psychologii bardzo ważna jest dla niej empatia i wsłuchanie się w drugiego człowieka. Lubi podziwiać piękno natury podczas górskich wędrówek.
Wydarzenie dobędzie się w Auli Szopińskiego Domu Diecezjalnego TABOR (niedaleko recepcji).
Poprowadzi je Patrycja Ewa Longawa – psychoterapeutka i arteterapeutka z @Jest Nadzieja.
W trakcie eventu, jak i po nim, będzie czas na pytania, rozmowy oraz integrację.